Jesteś niezalogowany! Zaloguj się na swoje konto lub zarejestruj się za darmo już teraz!
Banner pamietniki_wampirow
875980620
Pełny program TV
Co teraz leci? (teleman.pl/teraz)

Kanał źle działa? Zgłoś problem

Masz problem z zawieszaniem się transmisji? Przetestuj usługę Lokalizacja za Darmo! Przejdź do Ustawień odtwarzacza i zmień serwer na "Londyn"

Wybierz czego dotyczy problem:




Krótki opis problemu:




875980620

Nadawcą transmisji jest użytkownik maly_zuczek. (broadcaster; transmission owner)


NAZWA KANAŁU:

pamietniki_wampirow

TYTUŁ KANAŁU:

Film IDA - Zwycięzca Oscara!


OPIS KANAŁU:

Film będzie odtwarzany ponownie, po zakończeniu.
Przybliżona godzina restartu widoczna jest w lewyn dolnym roku wideo.
da – polski czarno-biały dramat psychologiczny z 2013 roku, w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, który wraz z Rebeką Lenkiewicz napisał scenariusz filmu. Obraz koncentruje się na losach ludności żydowskiej w powojennej Polsce i - jako taki - nawiązuje do tematyki holokaustu[1].

Światowa premiera obrazu miała miejsce 30 sierpnia 2013 roku, podczas 40. Telluride Film Festival w stanie Kolorado. Polska premiera filmu miała miejsce 11 września 2013 roku w ramach 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Podczas tego festiwalu obraz brał udział w Konkursie Głównym, a następnie otrzymał główną nagrodę imprezy – Złote Lwy[2]. Następnie obraz został zaprezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Londynie, Warszawie, Toronto, Marrakeszu, Rotterdamie, Glasgow, Nowym Jorku, Helsinkach, Hongkongu, Karlowych Warach[3].

8 sierpnia 2014 roku, film został oficjalnym polskim kandydatem do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny podczas 87. ceremonii wręczenia Oscarów[4]. O nominacji zdecydowała komisja przy Ministerstwie Kultury, w składzie: Filip Bajon, Katarzyna Adamik, Jacek Bławut, Michał Komar, Agnieszka Odorowicz, Anda Rottenberg, Janusz Zaorski i Marek Żydowicz[5]. 20 grudnia 2014 r., obraz znalazł się na skróconej liście dziewięciu tytułów, które nadal ubiegały się o oficjalną nominację w wyżej wymienionej kategorii[6], natomiast w czwartek 15 stycznia 2015 roku, film otrzymał jako dziesiąty polski film w historii oficjalną nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominowani zostali również autorzy zdjęć do filmu – Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski – w kategorii najlepsze zdjęcia[7]. Podczas ceremonii, która odbyła się 22 lutego 2015, film zdobył Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Ponadto obraz jest laureatem trzech Polskich Nagród Filmowych – Orłów, w tym dla najlepszego filmu, Złotej Żaby na Festiwalu Camerimage, nagrody Lux Prize – przyznawanej przez Parlament Europejski, oraz pięciu Europejskich Nagród Filmowych, w tym dla najlepszego filmu europejskiego. Film otrzymał również dwie nominacje do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej, oraz nominacje za najlepszy film zagraniczny do takich nagród jak Złoty Glob, nagroda Goya, nagroda Satelita, Independent Spirit Awards, David di Donatello, Guldbagge.


TAGI: da – polski czarno-biały dramat psychologiczny z 2013 roku, w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, który wraz z Rebeką Lenkiewicz napisał scenariusz filmu. Obraz koncentruje się na losach ludności żydowskiej w powojennej Polsce i - jako taki - nawiązuje do tematyki holokaustu[1]. Światowa premiera obrazu miała miejsce 30 sierpnia 2013 roku, podczas 40. Telluride Film Festival w stanie Kolorado. Polska premiera filmu miała miejsce 11 września 2013 roku w ramach 38. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Podczas tego festiwalu obraz brał udział w Konkursie Głównym, a następnie otrzymał główną nagrodę imprezy – Złote Lwy[2]. Następnie obraz został zaprezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych m.in. w Londynie, Warszawie, Toronto, Marrakeszu, Rotterdamie, Glasgow, Nowym Jorku, Helsinkach, Hongkongu, Karlowych Warach[3]. 8 sierpnia 2014 roku, film został oficjalnym polskim kandydatem do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny podczas 87. ceremonii wręczenia Oscarów[4]. O nominacji zdecydowała komisja przy Ministerstwie Kultury, w składzie: Filip Bajon, Katarzyna Adamik, Jacek Bławut, Michał Komar, Agnieszka Odorowicz, Anda Rottenberg, Janusz Zaorski i Marek Żydowicz[5]. 20 grudnia 2014 r., obraz znalazł się na skróconej liście dziewięciu tytułów, które nadal ubiegały się o oficjalną nominację w wyżej wymienionej kategorii[6], natomiast w czwartek 15 stycznia 2015 roku, film otrzymał jako dziesiąty polski film w historii oficjalną nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Nominowani zostali również autorzy zdjęć do filmu – Łukasz Żal i Ryszard Lenczewski – w kategorii najlepsze zdjęcia[7]. Podczas ceremonii, która odbyła się 22 lutego 2015, film zdobył Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Ponadto obraz jest laureatem trzech Polskich Nagród Filmowych – Orłów, w tym dla najlepszego filmu, Złotej Żaby na Festiwalu Camerimage, nagrody Lux Prize – przyznawanej przez Parlament Europejski, oraz pięciu Europejskich Nagród Filmowych, w tym dla najlepszego filmu europejskiego. Film otrzymał również dwie nominacje do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej, oraz nominacje za najlepszy film zagraniczny do takich nagród jak Złoty Glob, nagroda Goya, nagroda Satelita, Independent Spirit Awards, David di Donatello, Guldbagge.

Report
RSS

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu (aktualizowany: 16-12-2011).